موشن گرافی به چه معناست؟

دسته بندی ها : سئو پروین کاظمی منش
موشن گرافی

موشن گرافی به ویدئویی گفته می‌شود که با طراحی گرافیکی ساخته شده است. این سبک با ترکیب صدا، متن، نمودارها، نمادها و انیمیشن‌ها، داده‌ها و اطلاعات نوشتاری را به روشی جذاب و واضح منتقل می‌کند.

بسیاری از ویژگی‌های دیگر وجود دارد که باعث می‌شود موشن گرافی به عنوان هنری کاربردی شناخته شود. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

  • نیاز به وقت کمتری دارد: یک فیلم موشن گرافی 90 ثانیه‌ای می‌تواند به اندازه یک متن خسته‌کننده طولانی یا بیشتر، اطلاعات را انتقال دهد.
  • مفاهیم پیچیده را ساده می‌کند: این سبک انیمیشن می‌تواند هر مفهومی را، هر چند انتزاعی یا فنی، به گونه‌ای توضیح دهد که همه بتوانند درک کنند.
  • سرگرم‌کننده است: ویدئوی گرافیک متحرک خوش‌ساخت، قطعه سرگرم‌کننده‌ای است که مخاطب شما احتمالاً آن را تا آخر تماشا می‌کند.
  • به یاد ماندنی است: مردم وقتی از درس لذت می‌برند، چیزهای بیشتری یاد می‌گیرند. همچنین احتمال هضم و یادآوری پیام ویدیوی شما بالاتر است.

بنابراین، گرافیک متحرک چیست؟ به طور خلاصه، این یک سبک انیمیشن آموزنده، جذاب و تأثیرگذار است.

تلفیق موشن گرافی با سبک‌های دیگر

ممکن است دوست نداشته باشید ویدیوی شما فقط متن و نمودارها را حرکت دهد، به خصوص اگر فقط به انتقال کمی داده و کلمات نوشتاری نیاز دارید. خوشبختانه، شما می‌توانید موشن گرافی را با سایر سبک‌های انیمیشن ترکیب کنید و از هر دو بهترین بهره ببرید.

موشن گرافی و لایو اکشن

فیلم‌های لایو اکشن برای افزودن جذابیت انسانی به یک قطعه عالی هستند، اما وقتی این ویدئها با داده‌های آموزنده همراه باشند، توجه مخاطب را از دست می‌دهند.

اگر فقط در مورد یک مفهوم کلیدی صحبت کرده‌اید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که مخاطبان شما آن را حفظ کنند. اغلب اوقات، برای تقویت این نوع اطلاعات، باید از منابع بصری نیز استفاده کنید. اینجاست که موشن گرافی وارد می‌شود.

این ترکیب سبک فقط برای فیلم‌های آموزنده در نظر گرفته نشده است بلکه برای داستان‌سرایی نیز عالی است. هر زمان که نیاز دارید نشان دهید که یک شخصیت به چه چیزی فکر می‌کند یا چه رویایی می‌بیند، یا اگر می‌خواهید چند لایه سرگرم‌کننده به فیلم اضافه کنید، می‌توانید از گرافیک متحرک کمک بگیرید.

موشن گرافی و انیمیشن تخته سفید

انیمیشن‌های تخته سفید علاوه بر اینکه ساده و سرگرم‌کننده هستند، کاملاً آسان درک می‌شوند. آن‌ها در سال‌های اخیر به محبوبیت عظیمی دست یافته‌اند.

بیشتر ویدئوهای تخته سفید کاملاً دست‌ساز نیستند، زیرا این کار زحمت بسیار زیادی می‌برد. در عوض، انیماتورها از موشن گرافی برای ایجاد حرکت دست و دوربین و غنی‌سازی عناصر خاص استفاده می‌کنند و باعث پویایی بیشتر فیلم می‌شوند.

جمع‌بندی

اکنون روزهایی که مجبور بودید یک ارائه پاورپوینت خسته‌کننده را تماشا کنید یا متن طولانی را بخوانید تا انواع مختلف اعداد و مفاهیم انتزاعی را درک کنید، گذشته است.

فیلم‌های موشن گرافی، باعث می‌شوند مفاهیم خسته کننده، سرگرم‌کننده شوند و مفاهیم پیچیده، ساده‌تر گردند. با استفاده از این سبک انیمیشن، می‌توانید به مخاطبان خود بدون اینکه خسته شوند، آموزش دهید. بهترین مزیت گرافیک متحرک این است که آن‌ها احتمالاً پیام شما را درک می‌کنند و به یاد می‌آورند.

در مجموع، می‌توان گفت که موشن گرافی تأثیری را که پیام شما می‌تواند بر مخاطبان شما بگذارد، به حداکثر می‌رساند.

منبع

پروین کاظمی منش
پروین کاظمی منش

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :