مترادف کلمه کلیدی در سئو ( بخش دوم )

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
کلمه کلیدی چیست

در بخش دوم مقاله مترادف کلمه کلیدی بیشتر به مفهوم این کلمات می پردازیم. وقتی کلمات کلیدی مرتبط را پیدا می کنید، می توانید ارزش محتوای وب سایت خود را گسترش داده و محتواهای دوستانه تر برای SEO ایجاد کنید. نکات زیر به شما کمک می کند مترادف و اصطلاحات مربوط به کلمات کلیدی خود را پیدا کرده و از آن استفاده کنید.

چند بار باید از مترادف کلمه کلیدی مرتبط استفاده کنید؟

استفاده از مترادف کلمه کلیدی در مقابل استفاده از کلمات کلیدی اصلی، علوم دقیقی نیست. مهمترین ملاک، نحوه تجربه خوانندگان متن شماست. بنابراین، آن را چند مرتبه بخوانید تا از خوانایی و استفاده متعادل آن اطمینان حاصل نمایید. آیا خواندن محتوا با وجود استفاده از مترادف جذاب و آسان شده است یا از استفاده مداوم از یک اصطلاح خاص اذیت می شوید؟ نسبت به نگارش خود بسیار حساس باشید و از دیگران بخاطر متن خود بازخورد بخواهید.

استفاده از یواست سئو

اگر راهنمایی بیشتری را دوست دارید، افزونه Yoast SEO می تواند به شما کمک کند با استفاده از کلمات کلیدی اصلی، مترادف کلمه کلیدی و کلمات کلیدی مرتبط و با شناخت از فرم های کلمه در زبان های مختلف، تعادل در محتوا برقرار کنید.

اگر از آنالیز SEO Premium SEO استفاده می کنید، می توانید مترادف کلمه کلیدی اصلی خود را به سادگی اضافه کنید. این افزونه بررسی می کند که اگر از این مترادف ها در متن استفاده کرده اید، در توضیحات متا، مقدمه، زیرنویس ها یا متن alt شما نیز بررسی می شود. علاوه بر این، بررسی توزیع کلید واژه، شما را به خاطر استفاده متناوب از کلید واژه و مترادف های آن در متن تشویق می کند.

مترادف کلمه کلیدی

استفاده از چندین مترادف برای کلمه کلیدی اصلی

همچنین می توانید کلمات کلیدی مرتبط را در Yoast SEO Premium اضافه کنید. با استفاده از این افزونه می توانید بررسی کنید که آیا از آنها در متن استفاده می کنید یا خیر. کلمه کلیدی اصلی شما مهمترین کلمه کلیدی محتوا است، به همین دلیل این افزونه در تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی مرتبط شما سختگیری کمتری دارد.

یک قدم جلوتر: روی مفهوم مترادف ها بیشتر کار کنید

همانطور که قبلاً نیز گفتیم، گوگل از روزهای ابتدایی سئو راه طولانی را طی کرده و اکنون قادر به درک متون و در نظر گرفتن مفاهیم و مترادف کلمه کلیدی مرتبط با آن است. گوگل توسط این قابلیت می تواند کلمات مرتبط را تشخیص دهد. همه اینها برای این است که گوگل بتواند بهترین نتیجه را در اختیار کاربران خود قرار داده و بخشی از بهترین نتیجه، اطمینان از خواندن متن های شما است.

بهره کامل از مترادف کلمه کلیدی

به کلمات کلیدی اصلی یا مترادف فکر کرده و از آنها به نفع خود استفاده کنید. جستجو و تحقیق کنید تا با چند گزینه دیگر برای کلمه کلیدی خود آشنا شوید.

به مباحثی فکر کنید که به کلمه کلیدی شما کاملاً مرتبط هستند. این کلمات را در تجزیه و تحلیل SEO Premium وارد کرده و حتما از آنها در متن استفاده کنید. با انجام این کار متوجه خواهید شد که وقتی لازم نیست از کلمات کلیدی اصلی خود در هر جمله استفاده کنید، نوشتن متن به صورت طبیعی بسیار ساده تر خواهد شد.

استفاده از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط با آن به Google کمک می کند تا مفهوم متن شما را درک کند که شانس شما برای رتبه بندی را افزایش می دهد.

نتیجه

معمولا گفته می شود می توانید از مترادف و مفاهیم مرتبط برای نوشتن یک متن خواندنی استفاده کنید. تکرار بی رویه همان مترادف کلمه کلیدی به خوانایی متن شما صدمه می زند، به خصوص اگر به دنبال یک کلمه کلیدی بلند هستید. علاوه بر این، استفاده از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط ممکن است فرصت های رتبه بندی کلمات جدید را در گوگل را ایجاد کند که در این صورت سود نیز کرده اید. Yoast SEO Premium ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد تا مطمئن شوید محتوای شما قابل خواندن و رتبه بندی است.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :