کپی رایتر متفاوت با محتوا نویس ( بخش دوم )

دسته بندی ها : سئو مریم حسین جانی
اسکریپت چیست

اگر هدف اصلی شما بازدید نیست، بلکه هدف نحوه تبدیل آن از بازدید به فروش است، می توانید یک نویسنده کپی رایتر را استخدام کنید. در واقع انواع مختلفی از نویسندگان کپی رایت وجود دارد، دقیقاً همانگونه که بسیاری از انواع مختلف پروژه های کپی وجود دارد.

به تمام سیستم عامل های مختلف موجود که نیاز به کپی کردن دارند فکر کنید. تبلیغات گوگل و فیس بوک، صفحات فرود، پست های رسانه های اجتماعی، تبلیغات چاپی، تبلیغات بیلبورد، صفحات فروش، صفحات محصول و …

اهداف کپی رایتر

هنگامی که هدف اصلی شما تبدیل بازدید به فروش باشد، و یک کپی رایتر را استخدام می کنید.

این بازدیدها ممکن است واقعی باشد، اما ممکن است بازدید رسانه های اجتماعی، شبکه های تبلیغاتی کلیکی، بازدید مستقیم نیز باشد. به عنوان مثال، یک نویسنده تبلیغات آگهی در فیس بوک ممکن است طرفدار نوشتن نسخه تبلیغاتی چاپی نباشد.

تحقیق، هدف گذاری، نوشتن، قالب بندی و راه اندازی می تواند برای هر نوع پروژه کپی کاملاً متفاوت باشد.

هنگامی که تمرکز شما سئو نیست، بلکه فروش است باید یک نویسنده کپی رایتر را استخدام کنید که یک حرفه ای در نوع خاصی از کپی مورد نیاز شما باشد و این بستگی به  پروژه مورد نظر شما دارد.

برخی از پروژه های کپی که معمولاً نویسندگان کپی رایت انجام می دهند عبارتند از:

 • تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام
 • پست های رسانه های اجتماعی
 • ارسال ایمیل های تبلیغاتی
 • اصول  بازاریابی توسط کپی رایتر
 • اسکریپت های ویدیویی
 • محتواهای فروش
 • تبلیغات روزنامه
 • توضیحات محصول
 • صفحات فرود غیر SEO
 • نامهای تجاری و برچسب ها
 • کپی وب سایت (پیام رسانی برند)
 • تصاویر سفید یا نمایشی محصول
 • فراخوان عمل (تبدیل کاربر به مشتری)
 • کپی ناوبری سایت
کپی رایتر

به طور معمول، با جستجو در گوگل از موضوع محتوای مورد نظر، می توانید یک کپی رایتر ماهر پیدا کنید.

با این حال، برخی از پروژه ها می توانند آنقدر طاقت فرسا باشند که پیدا کردن یک کپی رایتر مناسب با این شرایط سخت باشد. در این حالت، شما می توانید یک کپی رایتر عمومی را جستجو کنید.

به یاد داشته باشید، موفقیت هر کمپین بازاریابی به توانایی نویسنده در تولید محتوای فروش بستگی دارد.

وظیفه کپی رایتر سایت باید شامل انجام تحقیقات بازار، نوشتن نسخه ای که با آن مخاطب جذب شود، و ارتباط با کاربران به روشی که آنها را برای خرید جذب کند. به طور خلاصه، محتوای سئو برای هدایت بازدیدکنندگان ساخته شده است. نویسندگان سئو از کلمات کلیدی گوگل استفاده می کنند که بر اساس مشاهدات قبلی بدست آمده است و یا اینکه چه کسانی برای دیدن یا خواندن مقاله هایی از آن کلمه استفاده و کلیک کرده است.

کلمات کلیدی و جذب مخاطبان

از طرف دیگر، نویسندگان محتوای فروش سایت ، تمایل دارند کلمات کلیدی، عبارات و مباحث خود را مستقیماً از دهان خریدار و مخاطبان مورد نظر تهیه کنند تا لیستی از محرک های خرید را برای استفاده درمحتوا ایجاد کنند. سپس این محرک های خرید را به فرمول های مختلفی که بطور خاص ساخته شده اند تبدیل نمایند تا مخاطبان را به اعضاء یا خریداران تبدیل کنند.

بنابراین اگر می خواهید محتوای فروش داشته باشید، بهترین کار انتخاب یک نویسنده محتوا و کپی رایتر فروش حرفه ای برای سایت است.

تبدیل بازدید به فروش

کارشناسان سئو و صاحبان مشاغل دوست دارند از هر دو نوع نوشتن بهترین استفاده را داشته باشند که به ندرت ممکن است تکمیل کننده هم باشند. کارشناسان سئویی که سعی می کنند از هر دو نوع نوشتن بهترین بهره را ببرند، اغلب سعی می کنند نسخه فروش خود را با کلمات کلیدی مورد نظرشان بهینه کنند. اگر هدف اصلی شما تبدیل بازدید به فروش است، کلمات کلیدی می توانند مانع از تبدیل شود و جریان طبیعی محتوای فروش را مختل کنند در عین حال، مخاطب شما ممکن است از این اصطلاحات برای جستجوی استفاده کند، اما این بدان معنا نیست که این کلمات منجر به خرید آنها شوند. به نویسنده فروش و کپی رایتر خود اعتماد کنید تا آنچه را که می تواند انجام دهد سپس بازدیدکنندگان را به خریداران در سایت تبدیل کنید و کلمات کلیدی را از آن خارج کنید.

چگونه بهترین نویسنده محتوای سئو را برای پروژه خود پیدا کنید؟

از آنجایی که شما کاربر موتور جستجوی وب هستید، به احتمال زیاد یکی از اهداف اصلی شما بهبود سئو وب سایت خودتان است. بنابراین، اکثر مطالبی که شما تولید می کنید، محتوا سئو در قالب صفحات وب یا پست های وبلاگ است. در این صورت، می خواهید یک نویسنده و کپی رایتر محتوا را پیدا کنید که سئو سایت را کاملاً درک کند و بتواند محتوا را بنویسد که مورد توجه مخاطبان مورد نظر شما باشد. علاوه بر این، بهتر است که نویسنده حداقل اصول اولیه نوشتن متن را بداند تا بتواند بازدیدکنندگان را به مشتریان تبدیل کند.

سخن نهایی

از آنجا که هدف شما افزایش بازدید اولیه است، باید نویسنده ای را پیدا کنید که بتواند نمونه و مطالعات اثبات شده خود را ارائه نماید تا نشان دهد که می داند چه کاری باید انجام دهد. از او بخواهید آمار رتبه بندی بازدید یا کلمات کلیدی را ارائه دهد یا حتی در صورت وجود آمار تبدیل، آن را در اختیار شما قرار دهد. تعداد زیادی نویسنده خوب وجود دارد، اما همه آنها نمی دانند چگونه برای جذب بازدید محتوا بسازند. بهترین راه برای یافتن نویسندگان عالی محتوای سئو، دسترسی به شبکه ارتباطی شما است. پس هدفتان را مشخص کنید و بهترین نویسنده یا کپی رایتر برای سایت را انتخاب کنید.

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :